اجرای کرتین وال:

اجرای  کرتین وال استراکچر آلومینیومی نمای کرتین وال، یا همان پروفیل های آلومینیومی که شیشه بر روی آنها نصب می شوند . نمای کرتین وال ،یکی از سیستم های نمای مدرن ساختمانی بوده که ساختاری خود ایستا داشته ونمای کرتین وال به شکلی طراحی شده که بتوان هرچه بهتر آنها را عایق نمود و از ساختمان در برابر نیرو های جوی و زیست محیطی منطقه محافظت نمود.

نکات مهم در نمای کرتین وال:

در این سیستم(نمای شیشه ای) بدلیل اینکه سطح مقطع پروفیل آلومینیوم بزرگ می باشد و از مقاومت بالایی برخوردار است احتیاجی به شبکه بندی جهت زیر سازی نما نمی باشد و خود پروفیل بوسیله پلیت که با پیچ های لوبیایی داخل آن قابل رگلاژ می باشدبه ساختمان متصل می شوند.

کرتین وال نوعی دیگر از نمای شیشه ای بوده که به جای استفاده از فریم آهنی از پروفیل های آلومینیوم استفاده و نما به صورت مشبک بوده و تلفیقی از آلومینیوم و شیشه می باشد . کرتین وال خود یک سازه محسوب می شود.

این نوع مهندسی نما، نیاز به زیرسازی آهنی ندارد و تنوع رنگی نامحدودی داشته که استفاده از طرح های چوبی نیز برای آن امکان پذیر می باشد. این سیستم، در برابر تنشهای قائم و جانبی از قبیل باد، زلزله و تکانهای شدید کاملاً پایدار است.زیبایی فوقالعاده و منحصر به فرد این سازه در نما امتیاز نهایی آن است. شیشه های استفاده شده در این سیستم۱۸ الی ۴۰ میلیمتر ضخامت دارد و ایزولاسیون حرارتی و صوتی ساختمان را به صورت کامل انجام می دهند.طراحی زیبا و استاتیکی این سیستم به همراه عدم استفاده از پیچ و پرچ در مونتاژ و طراحی باز شوی مخفی در این سیستم علاوه بر زیبایی و دید بسیار عالی باعث بالارفتن ضریب مقاومت و آبندی و هوابندی شده است.

روش اجرای کرتین وال :

ارائه مدولاسیون بر اساس طرح اولیه و محاسبه ضریبهای موثر در پایداری سازه و همچنین توجه به میزان پرت مصالح
ساخت و مونتاژ مدول های کرتین وال
آغاز عملیات اجرایی :پیاده سازی و اجرای کمر بند های اصلی
اجرای براکت نگهدارنده
تثبیت و رگلاژ کرتین وال ها بوسیله پیچ ومهره
نصب شیشه

انواع سیستم های اجرای کرتین وال:

سیستم فیس کپ :

دراجرای نمای کرتین وال به روش فیس کپ ،لامل ها در دو بخش افقی و عمودی ارائه میشوند . لامل های افقی ترنزم و لامل های عمودی مولیون نام دارند . لازم به توضیح است که در اجرای سیستم های نمای کرتین وال ، به دلیل فشار بیشتر بار به روی لامل عمودی  ، معمولا طول لامل عمودی بزرگ تر از لامل افقی میباشد اما می بایستی که عرض لامل ها با یکدیگر برابر باشند . اما از نظر بعضی از طراحان و آرشیتکت ها و به دلیل بالا رفتن سطح زیبایی بصری نما از داخل ، اندازه طولی ترنزم و مولیون را با یکدیگر برابر در نظر میگیرند که از نظر ریالی مقرون به صرفه نمیباشد شیشه ها در این نمای شیشه ای از سمت نمای خارجی روی شبکه ی ساخته شده از پروفیل های لامل قرار گرفته و توسط پروفیل های شیشه خور ثابت می شوند.در انتها شیشه خورها با روکوب ها پوشیده می شوند.

نمای کرتین وال فریم لس :

یکی از پرکاربردترین نماهای ساختمان ،نمای کرتین وال به روش فریم لس می باشد که زیبایی، آب بندی مناسب، نصب ساده و بار گذاری مناسب را به صورت یکجا ارائه می دهد.که قیمت تمام شده این سیستم بالاتر از سیستم فیس کپ میباشد. در این سیستم ابتدا سطح نما با توجه به نقشه های شاپ دراوینگ بصورت شبکه کامل زیر سازی شده و پروفیل های آلومینیومی فریم نما روی این زیرسازی قرار می گیرند. وجود لاستیکهای هوا بندی و آب بندی در اطراف فریم و شیشه باعث گردیده سطح نما کاملا (آب بندی و هوا بندی) گردد و از مزیت های  مهم این سیستم آن است که در سطح نما کاملا شیشه دیده شده و آلومینیوم با فاصله اندک در کنار شیشه قرار می گیرد و در ضمن پنجره های باز شو نیز از در نما مشخص نمی باشد،همین امر باعث گردیده تا این سیستم مورد توجه اکثر طراحان ساختمان قرار گیرد.

در نماهای فریم لس شیشه ها با فاصله بسیار کم (در حد ۱۰ میلی متر) کنار هم قرار می گیرند ولی در سیستم فیس کپ حدفاصل بین شیشه ها توسط درپوش ها با ابعاد و اشکال مختلف پوشانده می شود.

یوچنل:

– سیستم اجرای کرتین وال به روش یو چنل : کرتین وال U-channel عموما به عنوان یکی از سیستم های سبک و مقرون به صرفه شناخته شده که به لحاظ فنی ، اجرای آن در ساختمان های با ارتفاع بالا توصیه نمیشود و با توجه به نوع اتصال شیشه و میزان تحمل بار در این سیستم ابعاد مدول ها می بایست به صورت محدود و حدالامکان با ارتفاع کم در نظر گرفته می شود . در این روش اسپیسر های شیشه ای به شکل u در امده تا مانند پازل روی وادارهای آلومینیومی که روی لامل قرار دارند توسط لقمه های مخصوص فلزی glass holder فیکس شوند ، همچنین فواصل خالی بین شیشه ها توسط چسب های مخصوص سیلیکونی پوشانده خواهد شد

مزایای کرتین وال:

کاهش مصرف انرژی (‌به دلیل عایق بندی حرفه‌ای این سازه توسط Thermal Break)
سبکی ساختاری و کاهش وزن مرده ساختمان
نهایت استفاده از شفافیت نور روز
سرعت بالای اجرا
امکان ترکیب آسان با سایر پوشش‌های نما
امکان نصب Opening یا مدل‌های بازشو
کاهش هزینه نگه داری و مراقبت
توانایی مقاومت در برابر لرزش‌های حاصل از باد‌های شدید و یا زمین لرزه
مقاومت در برابر حرارت بالا و حتی آتش
دارای استاندارد‌های Passive House
امکان استفاده از شیشه‌های یک‌، دو یا چند جداره
امکان استفاده از طیف عظیم طرح‌ها و رنگ‌های شیشه

اجرای کرتین وال
اجرای کرتین وال
اجرای کرتین وال
اجرای کرتین وال
پشتیبانی آنلاین
ارسال پیام