پنجره آلومینیومی دو جداره ترمال بریک

در لغت به معنای شکست حرارتی است که در صنعت درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک به معنای ایجاد یک لایه Thermal Break ای فی مابین پروفیل آلومینیوم در قسمت فریم و لنگه می باشد که مانع اتلاف انرژی می باشد پلی امید توسط ماشین دوخت در بین پروفیل آلومینیومی دوخت حرارتی می شود.

درب و پنجره آلومینیومی معمولی هرگز عایق خوبی در برابر گرما و سرما نمی باشد، با استفاده از لاستیک پلی امید در بین پروفیل های آلومینیومی می توان ارتباط داخل و خارج پنجره را قطع کرد و به یک پنجره کاملاً عایق با استفاده از پروفیل آلومینیومی دست یافت که به این نوع سیستم، پنجره آلومینیومی ترمال بریک گفته می شود

یکی از موارد اتلاف انرژی در ساختمان عدم انتخاب درست جنس و نوع پنجره میباشد. با انتخاب پنجره مناسب میتوان میزان انرژی مصرفی در ساختمان را کاهش داد و با بهینه سازی انرژی ساختمان را در زمستان گرم و در تابستان خنک نگه داشت. پنجره آلومینیومی دو جداره ترمال بریک نوعی پنجره عایق در برابر حرارت میباشد .

و در واقع عنوان ترمال بریک به معنای شکست حرارتی میباشد. ضریب انتقال حرارت در آلومینیوم بسیار بالاست و به همین منظور پروفیل های آلومینیومی در این نوع پنجره توسط نوارهای پلی آمید به یکدیگر متصل میشوند. نوارهای پلی آمید از جنس الیاف شیشه متراکم با قابلیت تحمل فشار و حرارت بالا میباشد که جریان حرارت را کاهش میدهند و نوعی مانع حرارتی ایجاد میکنند.

سیستم ترمال بریک به دلیل داشتن نوارهای پلی آمید بین جدار داخلی و خارجی پروفیل ها, مانع از انتقال گرما و سرما میشود. علاوه بر آن استفاده از شیشه های دو جداره در پنجره های آلومینیومی ترمال بریک خود نوعی عایق صوتی و حرارتی ایجاد میکند که آرامش را برای ساکنین منازل به ارمغان می آورد.

انواع درب و پنجره آلومنیومی آلومنیومی:

۱-سیستم کشویی

۲- سیستم لولایی

۳- سیستم آکاردئونی

۴- سیستم پارتیشن

۵- سیستم الحاقی

مزایای استفاده ازدرب پنجره آلومینیومی دو جداره ترمال بریک

پروفیل هایی که در این نوع پنجره ها استفاده میشود دارای محفظه های متعدد با ضخامت های مورد نیاز میباشد که میتوان جهت عایق بندی از آنها استفاده نمود. این پروفیل ها مقاومت پنجره را بالا میبرند و باعث ایجاد درزبندی قوی در آن میشود.

در پنجره آلومینیومی ترمال بریک, شیشه های دو جداره در محفظه ی میانی پروفیل ها قرار داده میشوند که این امر باعث عایق بندی کامل شیشه ها میشود.

این نوع پنجره ها دارای تنوع رنگ, فرم و یراق آلات میباشد و نیازهای یک ساختمان را در خصوص نصب پنجره مناسب برآورده میکند.

درب و پنجره ترمال بریک در برابر عوامل محیطی مانند باران, برف, تابش نور خورشید, گرد و غبار و … مقاوم میباشند و تغییر رنگ و شکل نمیدهند.

این پنجره ها وزن بسیار سبکی دارند اما در عین حال در برابر وزش باد مقاوم هستند.

پنجره آلومینیومی ترمال بریک از انتقال گرما و سرما از بیرون ساختمان به داخل آن جلوگیری میکند و مصرف انرژی برودتی در تابستان و انرژی حرارتی در زمستان را کاهش میدهد.

این پنجره ها نوعی عایق حرارتی میباشند و در برابر اشتعال مقاومت بالایی از خود نشان میدهند. سطح بیرونی پنجره توسط یک لایه پلی آمید از سطح داخلی جدا میشود, این لایه به عنوان نوعی عایق حرارتی عمل میکند.  علاوه بر این,  پنجره آلومینیومی ترمال بریک نوعی عایق صوتی ست که از انتقال سر و صدا به داخل ساختمان ممانعت مینماید.

پروفیل های فریم و بازشو در محل تقاطع با جوش بهم متصل شده اند. اتصالاتی که توسط یراق آلات پیچ و پرچی و پانچ در این پنجره ها صورت میگیرد بسیار محکم هستند که این امر بر استحکام و دوام پنجره های آلومینیومی ترمال بریک می افزاید

انواع درب و پنجره آلومنیومی دو جداره به لحاظ جنس پروفیل

پروفیل چوبی:

پروفیل های چوبی نخستین و قدیمی ترین متریال مورد استفاده برای ساخت پنجره ها بوده است. اگرچه کاربرد این نوع پروفیل به دلیل معایب خاص خود امروزه با متریال دیگر جایگزین شده است اما به دلیل داشتن نمایی زیبا و سبک خاص در معماری همچنان مورد علاقه بسیاری از طراحان است و برای مناطقی که آب و هوای مرطوبی ندارد قابلیت استفاده را دارد. زیرا بالاترین ضعف چوب بادکردگی و پوسیدگی تدریج در تماس مداوم با آب و هوای مرطوب است. در زمان آتش سوزی نیاز به تشدید آتش کمک می کند. اما همانطور که گفته شده چوب به دلیل داشتن رنگ و بافت زیبا و قابلیت رنگ پذیری مناسب به خصوص در ساخت پنجره های دو جداره فرانسوی  مورد قرار می گیرد.

پروفیل آهنی:

پروفیل های آهنی به دلیل آنکه معایب شان بیشتر از مزایای آنها بوده است خیلی سریع کنار گذاشته شد، به طوری که  امروزه استفاده از آنها تقریباً کاملا منسوخ شده است. بزرگترین ایراد پروفیل های آهنی سنگین بودن آن ها است که باعث می شود تا در زمان زلزله به  تشدید ریزش آوار کمک کند. همچنین بزرگترین ایراد آهن اکسایش و زنگ زدگی است که در این صورت نیاز به رنگ زدن مداوم و استفاده از جلا دهنده های ضد زنگ دارد.

پروفیل upvc:

پروفیل های یو پی وی سی جدیدترین انواع پروفیل های کاربردی در ساخت پنجره های دو جداره است که به دلیل داشتن مزایای قابل توجه امروزه مورد توجه بسیاری از ساختمان ساز ها و همچنین مصرف کنندگان قرار گرفت است. upvc ماده ای مشتق شده از پی وی سی با ترکیبات روان کننده است که باعث قابلیت خمش پذیری و انعطاف بیشتر pvc می شود. این ماده توسط صنایع پتروشیمی تولید می شود و امروزه در مقیاس وسیعی در حوزه ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

پروفیل آلومینیومی:

پروفیل پنجره دوجداره آلومینیومی در دو مدل  نرمال و ترمال بریک تولید می شود ساده مدل قدیمی استفاده از از پنجره های آلومینیومی است که مقاومت مطلوبی در برابر کنترل سقوط و اتلاف انرژی ندارد به همین دلیل است که انواع ترمال بریک طراحی شده است تفاوت این دو پروفیل در این است که در مدل ترمال بریک یک تیغه از جنس پلی آمید در میان پروفیل های آلومینیوم دوخته می شود. به این ترتیب ارتباط میان قسمت داخلی و خارجی پروفیل را با یکدیگر قطع می کند به ترتیب حکومت مطلوب ایران برای تبادل حرارت آلودگی صوتی و آلاینده های هوا ایجاد می کند.

احرا نما خشک
پشتیبانی آنلاین
ارسال پیام