بازسازی نمای فرسوده

بازسازی نماهای فرسوده:

بازسازی نمای فرسوده ساختمان یکی از مقوله های مهم در ساختمان به حساب می آید. امروزه به آن اهمیت خاصی می دهند زیبایی آن می تواند تاثیر بسزائی در نشاط و جذابیت محیط شهری داشته باشد.

در بعضی از ساختمان ها کهولت سن بنا باعث آلودگی بصری از یک سو و خطرات ناشی از سقوط قطعاتی از مصالح فرسوده از سویی دیگر ایجاب می کند.و میبایست  فکری به حال بازسازی این نماها کرد در همین راستا گروه معماری نویان نما با مصالح و روش های متعدد می تواند در کوتاه ترین زمان طرحی نو برای بازسازی این گونه نماها ارائه دهد.

  • بازسازی نما و تأثیر آن در زیبا و جذاب کردن چهره ساختمان همواره مورد توجه جوامع و متخصصین بوده است.

در همین راستا مصالح و روش های متعددی تا به امروز جهت بازسازی نما های کهنه، فرسوده تولید گشته و در دسترس قرار گرفته اند. از مهم ترین عوامل تعیین کننده در انتخاب روش بازسازی نما هزینه تمام شده بازسازی و سرعت انجام عملیات اجرایی را می توان نام برد.

چرا بازسازی نما:

دلیل اول اینکه امکان تخریب و نوسازی کامل ساختمان برای برخی میسر نیست و در بازار امروز با به وجود آمدن برند ها و رقیب های تجاری و شرکت ها و کارفرمایان در تلاشند تا با به وجود اوردن ظاهری زیبا و پر زرق و برق برای محل کار خود اقدام به جذب مراجعین خود کنند زیرا یک نمای زیبا و شکیل در ذهنیت افراد نسبت به تعامل و فعالیت های گروه تاثیر گذار است.

در این بخش از بازسازی نمای فرسوده ساختمان باید نمای قدیمی ساختمان از نو ساخته شود. معمولاً هرچند سال یکبار با تغییر سلایق و فرهنگ جامعه نمای قدیمی جلوه و زیبایی خود را از دست می دهند و نمای بروزتر مورد استقبال قرار می گیرند.
در بازسازی نمای ساختمان جدیدترین متدها رعایت می شود ومیتوان ازمتریال های همچون سرامیک خشک،سنگ خشک ،چوب ترمو وود و ورق کامپوزیت استفاده کرد.

بازسازی نما
پشتیبانی آنلاین
ارسال پیام